Najčastejšie používané vlákna v kobercoch

Ak momentálne nemáte vyčlenených veľa financií na nákup vhodného koberca, no starý bez upozornenia odišiel, hľadajte produkty z polypropylénu. Je to veľmi pevný materiál, ktorý je však veľmi odolný voči plesniam a antistatický. Jeho daň je však v zníženej elasticite. Ak ste však milovníkmi žiarivejších farieb, toto je materiál pre vás.

čítaj ďalej ... 

Ako sa starať o koberce

Koberce predstavujú nenahraditeľného pomocníka vo väčšine domácností. Vyžadujú si však zvýšenú starostlivosť, aby ste nemuseli kupovať každý mesiac nové. Poradíme vám ako sa o ne účinne postarať.

čítaj ďalej ... 

Tapety z prírodných materiálov – príjemná realita!

Tapety – často používaný doplnok na steny, zútulňujúci priestory v interiéri. Kým v minulosti boli v drvivej väčšine používané tapety vyrábané z papiera, tak v súčasnosti sa presadzujú nové technológie, vrátane vlnenej plsti.

čítaj ďalej ... 

Plstené podložky plnia ochrannú i zábavnú úlohu

Pri spoločnom stolovaní všetkých rodinných príslušníkov majú mamičky často hlavu v smútku – jedlo síce všetkým chutí, avšak až tak, že stopy po ňom ostanú zaznamenané na celom stole vrátane obrusov

čítaj ďalej ... 

Koberce z plsti – ideálne do detskej izby Vášho potomka

Deti majú vo viacerých veciach iný vkus než dospelí a často majú pri výbere doplnkov do svojich izieb špecifické požiadavky. Detská izba im pomáha v prvotnom profilovaní sa – sami sa o ňu starajú, udržujú poriadok a realizujú sa.

čítaj ďalej ... 

3 výhody plstených dekorácií na stenu

Stena – síce na prvý pohľad úplne obyčajný priestor s nulovým potenciálom ďalšieho využitia, pri kreatívnejšom pohľade miesto s obrovskou variabilitou vytvorenia rôznych dekorácii. Ako to vlastne je možné? Poďme sa na to pozrieť v troch zaujímavých tipoch.

čítaj ďalej ... 

Plstené dekorácie – oživujúce či zbytočné?

Na dekorácie majú ľudia vo všeobecnosti často veľmi vyhranený názor. Niektorí ich považujú za dôležitú a neoddeliteľnú súčasť interiéru, ďalší ich zase považujú za úplne zbytočné a nepotrebné. Kde je teda pravda?

čítaj ďalej ... 

Bytový dizajn z plsti – iná dimenzia kvality!

Vlnená plsť a bytový dizajn – na pohľad síce táto kombinácie znie zvláštne, v skutočnosti však ponúka takmer neohraničené možnosti. Pokiaľ hľadáte pre Váš domov ideálny bytový dizajn s unikátnymi prvkami, tak môže využitie vlnovej plsti predstavovať to pravé riešenie.

čítaj ďalej ... 

10 výhod dizajnovej vlnenej plsti

  1. Kvalita materiálu

Na výrobu dekoračných plstených produktov používame textilný materiál nazývaný dizajnová vlnená plsť. Tento materiál vzniká spracovaním vysokokvalitnej čistej vlny získanej z plemena oviec MERINO, pretože vlna z tohto plemena sa považuje za najlepšiu a najmäkšiu zo všetkých druhov ovčích vĺn. Vlas vlny Merino má hrúbku 15 až 25 mikrónov a jeho jemnosť a funkčnosť dokazuje aj fakt, že Merino vlna sa využíva na výrobu spodnej a funkčnej bielizne a na ďalšie typy odevov pre deti i dospelých.

čítaj ďalej ... 

ROZDIEL MEDZI VLNENOU a SYNTETICKOU PLSŤOU

Vlnená plsť je technicky zložitejšia a komplexnejšia než plsť získaná zo syntetických vlákien. Naproti tomu však ponúka unikátne vlastnosti, ktoré zvyšujú komfort a eleganciu produktov vyrobených z vlnenej dizajnovej plsti.

čítaj ďalej...


OŠETROVANIE a ČISTENIE VLNENEJ DIZAJNOVEJ PLSTI

Naša dizajnová plsť je vysokokvalitný prírodný materiál vyrobený zo 100% jemnej vlny MERINO.

MERINO vlna poskytuje produktom získaným z dizajnovej vlnenej plsti prírodnú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje absorbovaniu tekutín a škvŕn a tiež zhromažďovaniu prachu, nakoľko je staticky odpudivá.

čítaj ďalej...

HISTÓRIA PLSTI A PROCES VÝROBY PLSTI

V histórií ľudskej civilizácie bola ovčia vlna utkaná do podoby textilnej látky už pred viac než 10 000 rokmi v Malej Ázií, ktorá je v terajšej podobe tvorená krajinou Turecka. Prirodzená migrácia národov, šírenie náboženstva a dobytie armád mali za následok šírenie oviec a používania vlny do veľkej časti sveta.  Po všetkých týchto tisícročiach je vlna stále hlavná surovina na výrobu odevov, bielizne, kobercov, bytových dekorácií a taktiež vlnenej dizajnovej plsti.

čítaj ďalej...

Ako znížiť percento škodlivých látok v interiéroch

Myslíte si, že dýchate u Vás doma čistý vzduch? Pokiaľ bývate pri lesných porastoch a horských údoliach, tak určite áno. Väčšina populácie však žije v mestských zástavbách, kde sa objavuje novodobý problém priemyselných krajín - znečistený vzduch.

čítaj ďalej ... 

 

PREDĹŽTE ŽIVOTNOSŤ DIZAJNOVÝCH PLSTENÝCH VÝROBKOV

Vlnená dizajnová plsť je prirodzene vode odolná a preto poskytuje produktom prírodnú ochranu proti preniknutiu tekutín pod povrch plsti. Ale čo v prípade ak sa na vlnenú plsť rozleje olej alebo kečup? Riešením je unikátny ochranný sprej SCOTCHGARD PROTECTOR od svetoznámej firmy 3M, ktorý ponúka bezkonkurenčnú ochranu proti nečistotám, škvrnám a schopnosť odpudzovať všetky kvapaliny.

čítaj ďalej... 

Farebná pestrosť dizajnovej vlnenej plsti

Naše farby dizajnovej plsti sú prispôsobené podľa škály PANTONE (Pantone Matching System).

 

prečo sú hračky z prírodných materiálov pre vaše tie najvhodnejšie?

Súčasný svet detských hračiek je presýtený dokonalými hračkami, ktoré robia vlastne všetko, na čo si len pomyslíme. Vydávajú zvuky, svietia, pohybujú sa, rozprávajú, ... My ale predsa nechceme deťom zatvoriť dvere do ich fantázie a položiť pred ne dokonalú hračku, s ktorou vlastne už nie je možné robiť nič - len sa na ňu pozerať. Práve naopak. Chceme dať deťom to najlepšie, chceme prebudiť ich fantáziu a otvoriť im cestu k poznaniu ich vlastného sveta, vytvoreného z ich vlastných nápadov a myšlienok. Nechajme deti vyjadriť svoje myšlienky pomocou jednoduchých hračiek. Sami budeme prekvapení, čo sa o našich deťoch dozvieme.

čítaj ďalej...

 

kúzlo merino vlny

Na výrobu dizajnovej vlnenej plsti sa používa ovčia vlna MERINO, ktorá je oveľa jemnejšia než tradičná ovčia vlna. Pri porovnaní s tradičnou vlnou, MERINO vlákno je iba zlomkom z jeho priemeru. Toto je jeden z dôvodov prečo povrch dizajnovej vlnenej plsti vyrobenej z MERINO vlny je veľmi príjemný na dotyk a vyvoláva pocit hodvábu.

čítaj ďalej...

Kategórie

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Spolu 0,00 €

Pokladňa

Odber noviniek