KÚZLO MERINO VLNY

Na výrobu dizajnovej vlnenej plsti sa používa ovčia vlna MERINO, ktorá je oveľa jemnejšia než tradičná ovčia vlna. Pri porovnaní s tradičnou vlnou, MERINO vlákno je iba zlomkom z jeho priemeru. Toto je jeden z dôvodov prečo povrch dizajnovej vlnenej plsti vyrobenej z MERINO vlny je veľmi príjemný na dotyk a vyvoláva pocit hodvábu.

MERINO vlna je prírodná samo-obnoviteľná surovina so schopnosťou biologického rozkladu.

Vlákno MERINO vlny je pokryté prekrývajúcimi sa šupinami. Tie sú hydrofóbne (vode odolné), ale zároveň veľmi savé vo vnútri vlákna. Zo všetkých vlákien sú práve MERINO vlnené vlákna najviac odolné vode. Vlákno môže absorbovať a uvoľniť 10-krát viac vlhka ako syntetické vlákna. Jedno vlákno môže absorbovať až tretinu svojej váhy. To zabezpečuje, že dizajnová vlnená plsť je stále na povrchu suchá.

MERINO vlnené vlákna ponúkajú prirodzenú vysokú UV ochranu a ohňuvzdornosť. Ovčia vlna MERINO obsahuje lanolín, ktorý ochraňuje vlnenú dizajnovú plsť pred znečistením, vsiaknutím tekutín, baktériami, pachom a mikroorganizmami. Taktiež má nádherný odtieň a po zafarbení MERINO dizajnovej vlnenej plsti zostáva farba sýta a stálofarebná.

Vlnené vlákna


Ovca Merino

Kategórie

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Spolu 0,00 €

Pokladňa

Odber noviniek