10 VÝHOD DIZAJNOVEJ VLNENEJ PLSTI

1. Kvalita materiálu

Na výrobu dekoračných plstených produktov používame textilný materiál nazývaný dizajnová vlnená plsť. Tento materiál vzniká spracovaním vysokokvalitnej čistej vlny získanej z plemena oviec MERINO, pretože vlna z tohto plemena sa považuje za najlepšiu a najmäkšiu zo všetkých druhov ovčích vĺn. Vlas vlny Merino má hrúbku 15 až 25 mikrónov a jeho jemnosť a funkčnosť dokazuje aj fakt, že Merino vlna sa využíva na výrobu spodnej a funkčnej bielizne a na ďalšie typy odevov pre deti i dospelých.

 

2. Prírodný materiál

Ovčia vlna má priaznivý vplyv na životné prostredie, nakoľko sa jedná o samo-obnoviteľnú surovinu so schopnosťou biologického rozkladu. Prírodný pôvod materiálu dodáva výrobkom z dizajnovej plsti excelentné vlastnosti ako napr. homogénny a antireflexný povrch, priedušnosť, zvuková a izolačná odolnosť a taktiež hladké kraje bez rozstrapkania.

 

3. Pestrá ponuka farieb

Nápaditá paleta viac ako 30 pestrých farieb, ktoré prinesú do každodenného života harmóniu, energiu a radosť. Farby dizajnovej vlnenej plsti sú veľmi sýte a stálofarebné. Proces farbenia vlnenej dizajnovej plsti je riadený podľa systému PANTONE (Pantone Matching Systém). Ak Vás aj napriek našej pestrej ponuke farieb osloví iná farba, ktorá sa nenachádza v našej ponuke, neváhajte nás osloviť s dopytom na výrobu Vašej originálnej farby.

 

4. Individuálne riešenia

Fantázia tu nepozná hranice. Spojením zaujímavých nápadov a  skúseností je možné vytvoriť výnimočné výrobky z dizajnovej vlnenej plsti presne podľa predstáv klienta. Nezáleží či ide o akustické panely, obklady stien, koberce, stolové prestierania, tašky, a ďalšie iné. Postaráme sa o to, aby Vaše predstavy získali konkrétne a reálne krivky a v čo najkratšom čase tvorili jedinečnú súčasť Vášho interiéru.

 

5. Odolnosť

Laboratórne testy dokázali, že vlnené vlákna používané na výrobu dizajnovej vlnenej plsti sú odolné roztrhaniu a môžu sa zohnúť a skrútiť viac ako 20 000 krát bez pretrhnutia. Na porovnanie bavlnené vlákna sa pretrhnú po 3 200 skrúteniach a hodvábne vlákna už po 1 800 ohnutiach. Táto odolnosť vlnených vlákien predurčuje dekorácie a produkty z dizajnovej vlnenej plsti k dlhodobému využitiu so zachovaním pôvodného tvaru, pevnosti a štruktúry.

 

6. Funkčnosť

Produkty vyrobené z vlnenej dizajnovej plsti dokážu priniesť maximálny komfort využitia s dlhou životnosťou nielen vďaka svojmu elegantnému výzoru, ale aj nezameniteľným funkčným vlastnostiam. Funkčnosť a možnosti využitia vlnenej dizajnovej plsti je možné zlepšiť prostredníctvom rôznych úprav ako napr.: potlač, protišmyková úprava, samolepiaci povrch, impregnácia, výroba požadovanej farby, precízne rezanie prostredníctvom CNC rezacieho stola, šitie, vyšívanie a veľa iných.

 

7. Jednoduchá údržba

Vlnená dizajnová plsť obsahuje prírodné oleje, vďaka ktorým plsť neprepúšťa tekutiny a tak aj zabraňuje vniknutiu nečistôt. Ak sa materiál niekedy zašpiní, stačí ho vyčistiť mydlovým roztokom alebo saponátom na vlnu. Pri veľkých plochách znečistenia sa odporúča využiť chemické čistenie.

 

8. Tepelná a akustická izolácia

Jedna z výnimočných vlastností dizajnovej vlnenej plsti je, že pohlcuje zvuk a výrazne znižuje úroveň hluku. Jej vlákna obsahujú veľké množstvo vzduchu, ktoré absorbujú vlhkosť a zabezpečujú tak excelentný vyrovnávací účinok vlhkosti v ovzduší. Vlnená plsť taktiež vyniká zníženou horľavosťou, samo-zhášacím efektom a svojimi izolačnými vlastnosťami. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodné využiť dizajnovú plsť nielen v bytovom dizajne, ale aj v komerčných a verejných priestoroch ako sú napríklad divadlá, zvukové štúdiá, hotely, bary, kancelárske a konferenčné miestnosti.

 

9. Inovatívnosť a elegancia

Dizajnová vlnená plsť je jedna z mála krásnych prírodných vecí, ktoré prekonávajú hranice času. Produkty z dizajnovej plsti prekvapia svojou originalitou, nápaditosťou a pritom elegantnou jednoduchosťou. Upútajú pozornosť v každom priestore a dodajú mu kus inovatívneho umenia.

 

10.  Príjemný povrch

Povrch plstených dekorácií vyvoláva pocity hladkosti a jemnosti. Príjemný, mäkký, ohybný, ale zároveň pevný materiál dodá dizajnovým výrobkom čaro a elegantný pôvab.

Kategórie

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Spolu 0,00 €

Pokladňa

Odber noviniek